Najlepsze kolory w kuchni.

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, w którym stawia się przede wszystkim na wygodę. Niewielkie rozmiary kuchni nie pozwalają nam zazwyczaj szaleć z wyborem mebli oraz innych dekoracji, mogących ożywić to pomieszczenie. Na szczęście nawet w tych najmniejszych kuchniach można stworzyć ciekawe aranżacje kuchni dzięki zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki. Jakie kolory najlepiej sprawdzają się w kuchni i na co należy zwrócić uwagę przy ich doborze? Przed przystąpieniem do urządzania kuchni warto wykonać odpowiednie projekty wnętrz. Dzięki temu ustalimy, jaki kolor ścian najlepiej będzie pasował do szafek oraz do naszego stylu i temperamentu.

Popularnymi kolorami stosowanymi w kuchni są biel, jasne brązy i beże oraz żółć. Do takich kolorów najłatwiej dopasować meble, uchodzą one również za najbezpieczniejsze i zawsze modne. Choć tradycyjne, wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza gdy za pomocą dodatków wprowadzimy inne akcenty kolorystyczne do pomieszczenia kuchennego. Fragment ściany wyróżniony innym, żywszym kolorem, fronty mebli lub zasłonka w oknie to najlepsze sposoby na wprowadzenie dodatkowego koloru do takiego wnętrza.

Warto jednak pamiętać, że kuchnia to miejsce, w którym możemy śmiało wykroczyć poza tradycyjny zestaw barw. Zastanawiasz się nad czerwoną kuchnią? Pomysł jak najbardziej godny uwagi, zaś sam kolor zalecany ze względu na swe właściwości. Czerwień poprawia apetyt, zatem w kuchni sprawdzi się idealnie. Czerwone ściany lub meble o czerwonych frontach kontrastujące z białymi ścianami to najlepsze rozwiązania dla miłośników czerwieni. Jeśli lubisz silne kontrasty, dobrym rozwiązaniem dla ciebie może być połączenie czerni i bieli. W takiej sytuacji można wybrać meble z białymi i czarnymi frontami oraz czarnymi (lub białymi) blatami. Uzupełnieniem takiej aranżacji może być biała ściana ozdobiona czarnymi wzorami. Takie wnętrze prezentuje się i nowocześnie, i ciekawie.

Naszą pasją jest...

... aranżacja wnętrz. Wszystkie porady zostały stworzone specjalnie dla czytelników, aby Ci mogli choć trochę sobie przybliżyć obraz interesujących projektów wnętrz.